Vårt hus ligger nära Suanson beach och här njuter vi av det genuina Thailand.

Swethaiparadise - Klimatet i Thailand


Vart tillbringar ni helst er sommar?

Vi tillbringar den så klart i Thailand och vid Rayongkusten. Här nedan kan ni se statistik och jämföra Thailand, Rayong med Sverige, Stockholm.


Vad gör väl lite regn om det är ca 30-32 grader i skuggan?
Klimat i Rayong med temperaturer och väder
MånadMax. temperaturMin. temperaturVatten temperaturSoltimmarRegndagar
Januari31212892
Februari32242884
Mars33262984
April33273087
Maj332630615
Juni322730513
Juli322629513
Augusti312629515
September312529518
Oktober322429616
November32232978
December31202891
Klimat i Stockholm med temperaturer och väder
MånadMax. temperaturMin. temperaturVatten temperaturSoltimmarRegndagar
Januari-1-53118
Februari-1-52214
Mars3-32312
April812511
Maj1565810
Juni201110910
Juli221315813
Augusti201316713
September15913414
Oktober1059314
November516117
December1-34118

Inga kommentarer:

Skicka en kommentar

Hej och välkommen.

Skriva gärna en kommentar när du ändå är inne och läser.
I listan kommentera som väljer ni profilen namn/webbadress alternativt anonym då kan alla kommentera.
Tack för din kommentar,

Statistik

Async

Skapad av Stina Ferm för Swethaiparadise. Använder Blogger.